Tipy na výlet

Lokalit, které jsou doslova ideálními k podnikání různých last minute výletů, bychom na území Turecka našli velmi mnoho, nicméně zkusme jmenovat a popsat alespoň ty, jež se nacházejí nedaleko Antalye a Alanye.


První zastávkou na pouti krásnými starobylými památkami je Perge. Toto městečko se rozkládá asi 15 kilometrů východním směrem od Antalye. Jedná se o jedno z úplně nejstarších křesťanských center na poloostrově Malá Asie. Nicméně jde o obec, která se může také pyšnit nádherným antickým stadionem, jehož kapacita je neuvěřitelných 12 000 osob. Podívat se také můžete do antického divadla,  do jehož hlediště se vejde 15 000 lidí. Jinak se říká, že právě v tomto městě se zastavil na své pouti svatý Pavel.

Zhruba třicet kilometrů od městečka Perge se nachází další starobylá obec Aspendos. V tomto městě naleznete jak stopy Řeků a Peršanů, tak i Římanů. Prohlédněte si hlavně místní antické divadlo, které patří k těm opravdu nejzachovalejším na území Turecka vůbec. Jeho výstavba se datuje do 2. století před naším letopočtem. Jinak se zde konají různá kulturní představení.

Další zastávkou, kterou byste měli udělat, je typická rybářská vesnice Side. Navštivte určitě místní amfiteátr a nebo také dva starobylé chrámy, z nichž jeden je zasvěcen Athéně a druhy Apollónovi. Jestliže se vydáte směrem na západ od Antalye, tak narazíte na Olympos. Jde o zbytky antického města, kde bylo postaveno několik domků, které většinou slouží jako restaurace, čajovny či obchůdky. Můžete se dát místní čaje a poležet si na poduškách, které jsou velmi stylové. Na tomto místě se údajně střetl antický hrdina Bellerofón na okřídleném koni s Chimérou, která chrlila oheň. Jestliže se chcete podívat na typickou tureckou vesnici, tak jistě nevynecháte Kalkan. Uvidíte krásné malebné tradiční kamenné domy. V některém z těchto domků se dokonce můžete i ubytovat.


Dalším zajímavým místem je Fethiye. Právě v této obci, která se původně jmenovala Telmessos, se nacházelo centrum antické civilizace. Nádherné skalní hrobky, které jsou vklíněny do skály za městem a pocházejí zhruba z 6. až 4. století před naším letopočtem, jsou toho jen důkazem.


Stejně velkým lákadlem je Pamukkale, krásné travertinové převisy můžete spatřit jen na tomto místě a ještě se při tom vykoupat v místních lázních. Pokud milujete jízdu na raftech, tak se můžete vydat na některou z řek v pohoří Taurus a vyzkoušet si místní divokou vodu. Jinak zde také existuje možnost využít jeep safari a podívat se do pohoří Taurus na jeepech.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.67 CZK

TRYTRY = 1.79 CZK

USDUSD = 22.76 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist