Vízum, vstupní formality

Jestliže se ptáte, jaké doklady budete potřebovat k tomu, abyste mohli strávit dovolenou v Turecku, tak byste měli vědět, že jediné, co budete potřebovat, bude cestovní pas České republiky, jehož platnost trvá minimálně šest měsíců před plánovaným pobytem v Turecku. Jestliže budete cestovat pomocí vlastního motorového vozidla, tak vězte, že po vás bude zcela určitě vyžadován jak mezinárodní řidičský průkaz, tak technický průkaz auta a také zelená karta, která představuje povinné ručení v zahraničí. Pokud tímto pojištěním nedisponujete, tak není problém si jej uzavřít na hranicích s Tureckem. Jinak samotné auto či motocykl bude zapsán celními orgány do pasu majitele tohoto vozidla.


Co se týká víz, tak ta sice potřebovat nebudete, nicméně Ministerstvo zahraničních věcí České republiky svým občanům doporučuje se informovat o tom, jestli nedošlo k některým změnám, které se týkají vstupu občanů České republiky na území Turecka.

Víza budete potřebovat, jestliže váš pobyt na území Turecka přesáhne dobu 90 ti dnů. Jinými slovy, jestliže jedete do Turecka za účelem natáčení filmu, vědeckého výzkumu a nebo třeba fotografování a vaše doba pobytu přesáhne oněch 90 dní, tak vězte, že budete potřebovat vízum. Co se celních a devizových předpisů týče, tak byste měli vědět, že vyvézt a dovézt můžete zboží které odpovídá ceně do 5 000 amerických dolarů. Pokud hodnota šperků, které chcete vyvézt a nebo dovézt, přesahuje 15 000 amerických dolarů, pak musíte předložit doklad o jejich nabytí. Aniž byste museli zaplatit clo, můžete vyvézt z Turecka 200 kusů cigaret, 50 kusů cigár, či 10 kusů doutníků a nebo 200 gramů tabáku. Klasické instantní kávy můžete vyvézt 1 kilogram a čaje 500 gramů.

Co se alkoholu týče, tak jeho vývoz je omezen na 50 lahví o objemu 100 cl. Pokud se rozhodnete dovézt si nějaké starožitné zboží, tak je  nutné vědět, že pokud je předmět, který si chcete přivézt, starší sta let, tak na jeho vývoz můžete zapomenout, jelikož je zakázán. Ostatní předměty by měly být schváleny Generálním ředitelstvím pro správu muzeí.


Pokud si s sebou vezmete některá léčiva, tak se proclení nemusíte bát, jelikož pro osobní spotřebu je jejich vývoz povolen. Jestliže se u některé z osob, které přijíždějí na území Turecka, prokáže přítomnost drog a omamných látek, tak budou tito lidé potrestáni, a to ve výši deseti až dvaceti let odnětí svobody. Zaplatí také poměrně vysoké peněžité částky,.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 24.5 CZK

TRYTRY = 1.58 CZK

USDUSD = 21.4 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist