Počasí

Podnebí v Turecku je velmi závislé na skutečnosti, ve které části země s momentálně nacházíte. V pobřežních oblastech, mezi něž právě teritorium Alanye  a Antalye určitě patří, se vyskytuje klima subtropické. Pokud se rozhodnete zavítat do jednoho ze zmiňovaných měst, tak vězte, že sezona zde trvá v podstatě od měsíce dubna až po listopad.

Sluníčko tady svítí počas skoro celého roku a teploty se pohybují kolem velmi příjemných třiceti stupňů Celsia. Samotní Turci tvrdí, že sluníčko zde hřeje celých 300 dní v celém roce. Léto se vyznačuje zejména tím, že je velmi horké, ale také zároveň suché. Naopak zimy se vyznačují velkým úhrnem srážek, a to samozřejmě zejména těch dešťových.

Jestliže patříte mezi příznivce koupání, tak byste měli vědět, že koupat se zde dá počas celých devíti měsíců. Kdybychom měli být konkrétní, tak od března do listopadu. Velmi záleží na tom, jestli zde zavítáte v období letní sezony a nebo mimo ni. Jestliže přijedete v období mimo sezonu, tak není problém si například zajet zalyžovat na sjezdovkách, které se nacházejí na úpatí pohoří Taurus. Ty jsou profesionálně upraveny a na své si zde přijdou lyžaři všech kategorií. Pokud sem přijedete v období sezony anebo v době letních či jarních měsíců, tak vězte, že se setkáte s počasím, které vám bude přímo šité na míru.

V Alanyi a Antalyi panuje podnebí středomořské, které se vyznačuje absencí srážek. Pokud čekáte na větry, tak vězte, že ty zde vanou pouze sporadicky, takže se vám jistě vaše last minute zájezdy vydaří. Pokud máme být přesní, co se teploty týče, tak je třeba říct, že průměrné teploty se zde pohybují mezi 15 a 28 stupni Celsia. Jinak také existuje možnost, že se teploty vyšplhají až na někdy velmi nepříjemných 40 stupňů. Velmi zajímavý pobyt se vám naskytne v jarním období. Moře je velmi často již tak teplé, že umožňuje koupání a vy ušetříte docela dost peněz, jelikož pobyty mimo sezónu doznávají poměrně velkých slev.Vědět byste také měli to, že na jaře je v Turecku opravdu nádherně. Uvidíte kvetoucí rostliny a zelenající se palmy, které byste v letě nebyli schopni zaregistrovat v takovémto stavu.

Turistům se velmi doporučuje dodržovat pitný režim, jelikož horka, která zde panují, mohou vést k dehydrataci organismu a k nepříjemnostem s ní spojených. Jinak sluníčko, které zde pálí, je velmi nebezpečné, a proto je třeba vzít si sebou krémy s vysokým ochranným faktorem. Pokud se vám nepodaří tyto krémy anebo spreje sehnat v tuzemsku, tak nevěšte hlavu, jelikož přímo v tureckých letoviscích jsou k dostání také.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 19°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 20°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.67 CZK

TRYTRY = 1.79 CZK

USDUSD = 22.76 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist